Режим роботи з Пн.-Пт.: 9:00 - 17:00
Режим роботи у Суботу: Вихідний
Режим роботи у Неділю: Вихідний
Доставка та транспортні послуги
(067)467-63-81, (093)911-23-11 Disimet@ukr.net
Порізка, порубка та гнуття металу
(067)467-63-81, (093)911-23-11 Disimet@ukr.net
Продаж металопрокату
(067)467-63-81, (093)911-23-11 Disimet@ukr.net

Олово цікаві факти

Факт 1

Олово в перекладі з латинської це означає «міцний, стійкий». При кімнатній температурі олово стійке до дії повітря або води (але при температурах вище 150 ° C починається помітне окислення цього металу). При температурі -33 ° C, олово тріскається і перетворюється в порошок (в старі часи розсипання олов'яних виробів називали «олов'яної чумою»).

Факт 2

Спочатку цим словом називали сплав свинцю і срібла, і тільки значно пізніше так стали іменувати чисте олово. Слово «олово» має слов'янське коріння і означає «білий».

Факт 3

Метал відноситься до розсіяних елементів, і не найпоширенішим на землі (за поширеністю в земній корі він займає 47-е місце). У природі він зустрічається у вигляді різних мінералів. Найважливіші для промислового видобутку: касситерит - олов'яний камінь, і станнін - олов'яний колчедан. Видобувають олово з руд, як правило, містять не більше 0,1 відсотка цієї речовини.

Факт 4

Олово плавиться при температурі - 231,9 ° C. Велика частина виплавленого олова використовується в металургії для виробництва різних сплавів. Ці сплави йдуть на виготовлення підшипників, фольги для пакування, білої харчової жерсті, бронзи, припоїв, проводів, літер друкарських шрифтів.

Факт 5

У 1912 році загинула відправилася на штурм Південного полюса експедиція Скотта. Серед сніжної пустелі люди залишилися без пального, оскільки гас витік з зруйнувалися з невідомої причини жерстяних баків. Виявилося, що олово паяних швів перетворилося в сірий порошок - його вразила "олов'яна чума". Поліморфний перетворення "білого олова" в "сіру" було відомо давно - на складах багатьох армій, бувало, не дораховувалися то гудзиків на шинелях, то казанків. Однак далеко не відразу розібралися, що розвивається це явище тільки в умовах низьких температур - швидше за все процес йде при -33 ° C. Причому, якщо уражені речі сусідять з цілими, відбувається зараження "здорового" металу, прямо як при справжній "людської" чумі. "Олов'яне чума" погубила багато найцінніші колекції олов'яних солдатиків. Наприклад, в запасниках пітерського музею Олександра Суворова перетворилися на труху десятки фігурок - в підвалі, де вони зберігалися, лопнули взимку батареї опалення.

Факт 6

У 1976 році почав працювати незвичайне підприємство, яке скорочено називають РЕП. Розшифровується воно так: розвідувально-експлатуціонное підприємство. Воно розміщується в основному на кораблях. За Полярним колом, в море Лаптєвих, в районі Ванькіной губи РЕП видобуває з морського дна оловоносними пісок. Тут же, на борту одного з судів, працює збагачувальна фабрика.

Факт 7

Олово вважається безпечним для людини, воно є в нашому організмі і кожен день ми отримуємо його в мінімальних кількостях (0,2-3,5 мг) з їжею. Олово становить небезпеку для людини, якщо знаходиться у вигляді пари або пилу. Токсична доза олова для людини - 2 м